0
registrerede
79
gæster og
134
søgemaskiner online. |
Key:
Admin,
Global Mod,
Mod
|
|
|
Skribent: Simon
Emne: Re: Mellemrummet
|
Høj høj i det himmelske..
"Ja, tidens religiøse stemningsstrømme af feel good, be good, i'm good kan være meget lidt opbyggende for hverdagens rodfæstede og jordiske menneskeliv. Men hvor ville jeg dog gerne ha' været det menneske, der i går blev rakt Vågn op og dagens gode gerning fra din hånd. Det ku' såmænd være, at jeg selv var klar med Vagttårnet, ja og så ku' vi jo ha' byttet ... med blikket mod himlen :)))"
- Du almægtige, ja sikke et syn åbenbaret for omvandrende skønånder: to rødder der blomstrer på stedet i kærlighed til himmelnissen, voila, du kære forår! ;)
Jaja, den ville Sarvig ha' moret sig over. Ham ka' jeg sgu' så godt lide, apropos skønånd.
Med tak for ham, rigtig god weekend..;) Simon P.s.: Nej. aldrig været inde på siden før nu, med dit link. Kanalen har en natradio med ring-op-og-snak-fanden-øret-af-værter, som ka' være meget sjov.
|
|
|
|