0
registrerede
10
gæster og
184
søgemaskiner online. |
Key:
Admin,
Global Mod,
Mod
|
|
|
Skribent: Hanskrist
Emne: Re: VÆREN - IKKE-VÆREN
|
Jeg er enig i at det skudsmål Simon giver dig ikke giver nogen mening.
Det har jeg mange gange før gjort opmærksom på overfor Simon.
Jeg forstår det simpelthen ikke, det giver ingen mening. Men jeg tror det skyldes argumenter fra en anden debat han følger han skal ha fyret af og ja så bruger han dig Arne, selv om det ikke passer på dig.
Det er lidt træls at bruge tid på at læse noget der ingen mening giver.
At kritisere dig Arne, for hvad du står for og skriver (en tekstnær kritik), ville sagtens kunne lade sig gøre, men som så ofte før gør Simon ikke det.
Jeg synes det er lidt ærgerligt, og spild af tid når og hvis jeg læser et sådant indlæg der ingen go mening giver.
Jeg har sagt det mange gange før hvor meget det ærgre og irriterer mig med disse skudsmål der rammer så meget forbi at kritikken af dig overhovedet ingen mening giver.
Jeg tror han gerne vil have at du skal være den han mener du er. Jeg kan ikke forklare dette mystiske fænomen der har stået på i årevis.
Det nærmeste jeg er kommet en opklaring er at jeg tror han deltager i en anden debat og at han her bliver optaget af hvad han finder er en interessant kritik og det vil han så gerne optræde med her selv om vi ingen personer, debattører, her har denne kritik passer på. Men da han vil optræde med det han synes er en smart kritik springer han på dig Arne.
Jeg har mange bedt Simon opgive de skudsmål af dig Arne der intet har på sig.
Ihvertfald behøver du ikke føle dig ramt Arne.
Da jeg læste det tænkte jeg, det passer jo overhovedet ikke på Arne.
|
|
|
|