1
registreret
(1 usynlig),
29
gæster og
1500
søgemaskiner online. |
Key:
Admin,
Global Mod,
Mod
|
|
|
Skribent: Hanskrist
Emne: Re: Åndelig Føde
|
Gerth:
I kommenterer altid uden personlig analytisk at uddybe det. Hans har heller ikke sagt noget saglig kristent om mine tekster. Admin er profildukkeføreren, fordi kun jeg er ægte uden drømmen som realitystjerne. På mandag anmelder jeg dette forum.
😱😱
Det må være løgn det her, jeg kan ikke tro mine øjne længere hvad jeg læser af Gerth. Her er noget helt galt fat.
Gerth:
Hans har heller ikke sagt noget saglig kristent om mine tekster.
Om noget jeg har gjort det, igen og igen henvist til hvad Paulus har sagt om Helligånden og påpeget hvor Paulus går videre i sin forståelse det med Helligånden end du gør Gerth.
Paulus diskurs om Helligånden er meget meget mere omfattende end din Gerth. Hvilket jeg ved flere lejligheder har påpeget overfor dig og selvfølgelig også givet eksempler på.
Dette var sørme en saglig kritik ud fra et specifikt kristen perspektiv. Hvor i verden vil du gå hen og møde så kvalificeret en samtale???
Nu har man været så positiv forstående overfor dig og snakket så meget med dig om det med HELLIGÅNDEN på et højt fagligt sagligt niveau og så er du bare uforskammet utaknemmelig. Hvad er det med dig i dag Gerth?????
|
|
|
|