0
registrerede
80
gæster og
1290
søgemaskiner online. |
Key:
Admin,
Global Mod,
Mod
|
|
|
Skribent: RoseMarie
Emne: Re: Mellemrummet
|
Hej Simon
Øv da ... og dejligt at du alligevel kan nyde solstrålerne trods host og the ;)
Smil og knus til dig her med Benny Andersen i det lune hjørne ;)
VIRUS BLUES
Øm i alle led, Angstens kolde sved. Alle åndehuller klistret til Blikket flyder ud, Der findes ingen gud, Mørke kræfter driver deres spil. Det er selve livet der trues derfor synger jeg min virus blues,
Tårnhoj temp'ratur. Brug mig som komfur. Hjernen er som en stor polyp. Sælg kun mit skelet imens det er komplet. Livet siver ud med tudens dryp, Men jeg bruger den smule der ka bru'es til at snøvle min virus blues.
Verden, farve! Pas godt på dig selv, Vogt dig for virus-invasion. Det er djævlens værk. Jeg som var så stærk tar' nu tælling til en million plus de piller der ska slu'es så jeg kløjs i min virus blues.
En virus fra Virum er virk'lig viril og rammes man, så holder man en meget lav profil man går lige dørken ligger som en vandmand i en ørken, Det' slut med at gi' flere interviews I må nøjes med min virus blues.
Bare grav mig ned i ubemærkethed. Glem kun hvad jeg fabled om engang: Et liv i lyst og fred, social retfærdighed mit budskab har nu få't en anden klang: Mit fremtidshåb er mindre end en flues derfor raller jeg min virus blues.
Varme opadgående luftstrømme fra RoseMarie
|
|
|
|