1
registreret Arne Thomsen
314
gæster og
172
søgemaskiner online. |
Key:
Admin,
Global Mod,
Mod
|
|
|
Skribent: Arne Thomsen
Emne: Re: Satan er menneskehedens sande Gud
|
Hej Anders.
For nogle år siden mødte jeg kortvarigt en midaldrende mand, som var brudt sammen psykisk og som fortalte, at han var blevet skadet ved at arbejde med kundalini-slangen.
Det kunne jo bare være noget, han bildte sig ind, men hjemmesiden her synes at give ham ret:
If the kundalini is awakened without suitable preparation and guidance, it can also be also associated with debilitation, insanity, breakdown of the immune system, and prolonged spiritual pain and suicide. (Debilitation: Svækkelse)
Er det noget sådant, du havde i tankerne, da du skrev:Som der også står på hjemmesiden et sted (hvis jeg husker rigtigt), er det meget få mennesker, der overlever ret længe med spirituelle kræfter i denne verden uden en kraftfuld beskytter. Og er "den kraftfulde beskytter" for dig "Satan" - som du forstår Satan?
M.v.h. Arne
|
|
|
|